Минулого року Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області підготовлено та проведено 204 земельних аукціони. З них у грудні – 38. На торги виставляли права оренди 867 земельних ділянок, з них у грудні – 184 державної форми власності сільськогосподарського призначення. Ділянки розташовані за межами населених пунктів площею 4,23 тис.га.

Стартовий розмір орендної плати  земельних ділянок, які продані, склав 2,59 млн грн. Всього за цей період продали право оренди 386 земельних  ділянок загальною площею 1,85 тис. га, з них у грудні – 76 ділянок площею 372,6 га.

За результатами реалізації права оренди на конкурентних засадах місцеві бюджети сільських рад на території яких продавалось таке право, поповнились коштами від сплати річної орендної плати на 6 млн грн.

Розмір орендної плати в результаті торгів зріс у 2,32 раза від стартової ціни. Середній розмір плати переданих в оренду земель у Тернопільській області склав – 2,7 тис. грн/га.

Завдяки проведеним земельним торгам у 2016 – 2020 роках бюджети органів місцевого самоврядування Тернопільщини отримають 38 млн грн впродовж семи років.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти з зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».