Державний нагляд за використанням та охороною земель

Інспекційний портал (пілотний модуль планування  заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю)

Тут ви можете завантажити в xlsx звіт про виконання Держгеокадастром річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) за 2020 рік

Верховною Радою України 04.12.2020 прийнято Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», скасовано один з мораторіїв на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (виключено з пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону № 530-ІХ підпункт 4).

Водночас мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності продовжує діяти в редакції Закону № 533-ІХ, якою враховано баланс інтересів громадян, суб’єктів господарювання та держави.

Таким чином, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), заборонено проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю):

  • за діяльністю суб’єктів господарювання, які відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику;
  • у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
  • у сфері санітарного та епідемічного добробуту населення.

Цього року Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в області, здійснили 1 136 заходів державного контролю за використанням та охороною земель (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року — +107, +10%).  За результатами яких виявлено 764 порушення земельного законодавства (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року — +68, 10%). До адміністративної відповідальності притягнули 228 порушників земельного законодавства, які сплатили  45 958 гривень, включаючи штрафи за 2018 рік.

Також здійснено 203 заходи державного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель. За результатами яких виявлено 133 порушення земельного законодавства.

За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу, загальною сумою 1 366 976 гривень. З них у добровільному порядку відшкодовано 1 158 667,07 гривень.

Найбільшу шкоду за самовільне зайняття 84 гектарів земель, на території Чортківського району, сплатило приватне підприємство – 124 590, 6 гривень. У зв’язку ознаками кримінального правопорушення матеріали направлено до органів прокуратури.

 26.11.2019

З початку року Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області здійснили 1 031 захід державного контролю за використанням та охороною земель.

За вказаний період нарахували шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу загальною сумою 1 130 699,7 грн, з них у добровільному порядку порушники відшкодували 880 323,71 грн.

Також інспектори Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області здійснили 172 заходи державного нагляду додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель та виявили 120 порушень. До адміністративної відповідальності притягнули 54 порушники земельного законодавства та накладено штрафів на суму 26 709 грн. Нарахували шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, в розмірі 180 520 грн, з яких в добровільному порядку відшкодовано 163 880,07 грн.

23.10.2019

Упродовж дев’яти місяців цього року інспектори Управління з контролю за використанням та охороною  земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області провели 934 перевірки дотримання вимог земельного законодавства на площі близько 8 807 гектарів.

В результаті здійснення заходів виявили 665 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі понад 5 139 гектарів.

За наслідками перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної територіальним громадам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) на суму 1,1 млн грн, з яких порушники сплатили  855 тис. грн у добровільному порядку.

Крім того, після вжиття заходів державного контролю Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області усунуто 55 порушень вимог земельного законодавства.

Державні інспектори Держгеокадастру у Тернопільській області розглянули 239 вимог органів прокуратури та правоохоронних органів.

18.09.2019

Цього року інспектори Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області провели 798 перевірок дотримання вимог земельного законодавства на площі близько 8 015 гектарів. За результатами перевірок виявлено 589 порушень вимог земельного законодавства на площі близько 4 745 гектарів. Фахівці видали 384 приписи щодо припинення порушень вимог земельного законодавства на площі близько 3 517 га, з яких порушники виконали 46 на площі близько 218 гектарів. До адміністративної відповідальності притягнуто 143 порушники земельного законодавства та накладено штрафів на суму 69,8 тис. грн, з яких сплачено у добровільному порядку 45,96 тис. грн (в тому числі штрафи, нараховані у 2018 році). У примусовому порядку органами Державної виконавчої служби стягнено з порушників 13,9 тис. гривень.

Землевпорядники Держгеокадастру Тернопільщини нарахували шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу в розмірі 919,67 тис. гривень, з яких у добровільному порядку відшкодовано 496,73 тис. гривень.

Разом з тим за цей період державні інспектори Держгеокадастру Тернопільщини провели 125 перевірок щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель. За результатами перевірок виявлено 94 порушення вимог земельного законодавства. Фахівці видали 94 приписи щодо припинення порушень вимог земельного законодавства. До адміністративної відповідальності притягнуто 43 порушники та накладено штрафів на суму 25,88 тис. гривень.

Нараховано шкоду, заподіяну суб’єктами господарювання внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, в розмірі 163,88 тис. грн, з яких у добровільному порядку порушники відшкодували 146,63 тис. гривень.

11.09.2019

У серпні 2019 року державні інспектори провели 115 перевірок дотримання вимог земельного законодавства на площі близько 1 017 га. За результатами яких виявили 80 порушень вимог земельного законодавства на площі близько 720 га. Видали 57 приписів щодо припинення порушень вимог земельного законодавства. До адміністративної відповідальності притягнено 38 порушників земельного законодавства. Накладено штрафів на загальну суму 22 899 грн, з них сплачено добровільно 10 706 грн.

Нарахували шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, в   розмірі   304 596,18 грн, з яких в добровільному порядку відшкодовано 120 878,2 грн.

19.08.2019

З початку року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області здійснили 683 заходи державного контролю. В результаті здійснення яких виявили 509 порушень вимог земельного законодавства.

З метою усунення виявлених недодержань законодавства державні інспектори Держгеокадастру Тернопільщини видали 327 приписів, склали 105 протоколів про адміністративне правопорушення та винесли 105 постанов про накладення адміністративного стягнення. Накладено штрафів на суму 46 904 гривень з яких у добровільному порядку порушники сплатили більше як 32 тис. гривень. Стягнено в примусовому порядку органами Державної виконавчої служби – 13, 9 тисяч  гривень.

За результатами перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної територіальним громадам Тернопільщини внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) на суму 615 тис. гривень, з них більш як 375 тис. гривень сплачено порушниками у добровільному порядку.

12.08.2019

Протягом липня 2019 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області здійснили 118 перевірок з питань дотримання вимог земельного законодавства. За результатами цієї роботи фахівці нарахували шкоду, заподіяну внаслідок порушень вимог земельного законодавства, на загальну суму понад 165 тис. гривень, із яких на сьогодні порушники добровільно сплатили 125 тис. гривень.

За результатами інспектування земель державної власності сільськогосподарського призначення державні інспектори Тернопільщини у липні видали 72 приписи для усунення порушень земельного законодавства та склали 66 протоколів про адміністративні правопорушення, вчинені на площі 1 212,34 га. Винесено 29 постанов про накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів на загальну суму майже 15 тис. гривень, із яких порушники добровільно сплатили 10 тис. гривень.

19.07.2019

У першому півріччі 2019 року  державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області проведено 565 перевірок дотримання вимог земельного законодавства. В результаті здійснення заходів виявлено 409 порушень вимог земельного законодавства на площі близько 3 727 га.

Видано 255 приписів щодо припинення порушень вимог земельного законодавства на площі близько 2 513 га, з яких виконано 25 на площі близько 93 га. До адміністративної відповідальності притягнено 75 порушників земельного законодавства та накладено штрафів на суму 31 914 грн, з яких добровільно сплачено  22 369 грн (в тому числі штрафи, нараховані у 2018 році). Стягнено в примусовому порядку органами Державної виконавчої служби – 13 906 грн.

Нараховано шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, в розмірі 449 662,85 грн. В добровільному порядку відшкодовано 250 325,5 грн.

У І півріччі 2019 року державними інспекторами Управління проведено 86 перевірок щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, за результатами яких виявлено 67 порушень вимог земельного законодавства. Видано 60 приписів щодо припинення порушень вимог земельного законодавства на площі близько 15 053 га. До адміністративної відповідальності притягнено 22 порушники земельного законодавства та накладено штрафів на суму 11 645 грн., з яких добровільно сплачено 10 455 грн.

15.07.2019

У червні 2019 року державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області  проведено 111 перевірок дотримання вимог земельного законодавства.  В результаті здійснення заходів виявлено 68 порушень вимог земельного законодавства на площі близько 296 га.

До адміністративної відповідальності притягнено 21 порушника земельного законодавства. Накладено штрафів на загальну суму 9 520 грн, з них сплачено добровільно 4 522 грн.

Нарахована шкода, заподіяна внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, в розмірі 205 789,2 грн, з яких в добровільному порядку відшкодовано 156  053,2 грн.

25.06.2019

За п’ять місяців цього року державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Тернопільській області  провели 454 перевірки дотримання вимог земельного законодавства на площі близько 4 173 га. За результатами яких виявили 341 порушення вимог земельного законодавства на площі близько 3 431 га. Видали 205 приписів щодо припинення порушень вимог земельного законодавства. З них усунули 19 – на площі близько 28 га. До адміністративної відповідальності притягнули 54 порушники земельного законодавства та наклали штрафів на суму 22 394 грн, з яких добровільно сплачено  18 836 грн (в тому числі штрафи, нараховані у 2018 році). Стягнено в примусовому порядку органами Державної виконавчої служби – 13 600 грн.

Нарахували шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, в розмірі 243 874 грн. В добровільному порядку відшкодовано 94 272 грн.

19.06.2019

У травні 2019 року державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області  проведено 73 перевірки дотримання вимог земельного законодавства на площі близько 820 га. За результатами яких виявлено 57 порушень вимог земельного законодавства на площі близько 751 га. До адміністративної відповідальності притягнено 15 порушників земельного законодавства. Накладено штрафів на загальну суму 6443 грн, з них сплачено добровільно 4488 грн.

Нарахована шкода, заподіяна внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, в розмірі 43 399 грн, з яких в добровільному порядку відшкодовано 22 775 грн.

Крім того, у травні 2019 року державними інспекторами Управління проведено 25 перевірок щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, за результатами яких виявлено 23 порушення вимог земельного законодавства. Видано 23 приписи щодо припинення порушень вимог земельного законодавства. Порушників земельного законодавства притягнено до адміністративної відповідальності та накладено штрафів на суму 4 165 грн.

Нараховано шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, в розмірі 9 990,09 грн.

Вакансії Держгеокадастру - твоя можливість змінити країну! Детальніше
Hello. Add your message here.