Землевпорядна служба та органи місцевого самоврядування Тернопільської області включили до переліку земель, що можуть бути надані у власність учасникам АТО 380 земельних масивів. Їх загальна площа становить 3 464 гектари.

Інформація про землі розміщена у відкритому доступі. Учасники АТО, які вирішили отримати земельні ділянки на території області, можуть ознайомитись із матеріалами про вільні землі в он-лайн режимі. Графічні альбоми-атласи розміщені на сайті Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області.

На сьогоднішній день отримати земельні ділянки на Тернопільщині виявили бажання 3345 учасників АТО. У Головному управлінні Держгеокадастру та органах місцевого самоврядування області військовим надали 2 897 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення ділянок. Учасники АТО та сім’ї загиблих отримають землі загальною площею 923 гектари.

Право власності на ділянки площею 245 гектарів вже оформили 1260 військовослужбовців. За рішенням Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області учасникам АТО передали 727 ділянок із земель державної власності. Ще 533 ділянки надали за рішеннями органів місцевого самоврядування регіону.

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.