Для отримання такої адміністративної послуги необхідно знати кадастровий номер земельної ділянки. Послуга надається безкоштовно. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку (НГО) ділянки можна замовити, звернувшись до Центру надання адміністративних послуг.

Також витяг з технічної документації про НГО земельної ділянки можна замовити в електронній формі в режимі онлайн.

Для того, щоб замовити витяг з технічної документації про НГО земельної ділянки в режимі онлайн, власнику необхідно подати відповідну заяву через електронні сервіси Держгеокадастру (https://e.land.gov.ua/services), попередньо зареєструвавшись та авторизувавшись в електронному кабінеті за допомогою електронної пошти, електронного цифрового підпису або платіжної картки банку (BankID). Після успішного формування заяви необхідно перейти в підрозділ «Історія замовлених витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку», у якому зазначається заява та статус її опрацювання, наприклад: «знаходиться в обробці»; «вже опрацьовано державним кадастровим реєстратором».

Нещодавно Держгеокадастром запроваджено функціонал, який дозволяє автоматично розрахувати НГО земельної ділянки, розташованої у межах населеного пункту (за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей як про НГО земель населеного пункту, так і про саму земельну ділянку).

Зазначений функціонал дозволяє провести автоматичний розрахунок НГО земельної ділянки та отримати його в електронному вигляді в особистому кабінеті на порталі «Е-сервіси» Держгеокадастру. Весь процес відбувається без участі фахівців територіальних органів Держгеокадастру, водночас обов’язковою умовою є наявність усіх необхідних для цього документів. У такий спосіб, людський фактор, який до сьогодні був вирішальним – усувається. Також відбувається значна економія часу.

Звертаємо вашу увагу на те, що якщо автоматичний розрахунок НГО земельної ділянки провести неможливо, то такий розрахунок здійснюється працівниками територіальних органів Держгеокадастру з використанням відповідної наявної технічної документації.