У 2021-2022 оціночному році проведення нормативної грошової оцінки потребують 789 населених  пункти області.

До Державного земельного кадастру, з початку 2018 року, внесли відомості про нормативну грошову оцінку земель 221 населеного пункту Тернопільщини.

Укладені договори на проведення нормативної грошової оцінки з суб’єктами господарювання, що є розробниками технічної документації щодо 32 населених  пунктів.

Затверджені технічні документації з нормативної грошової оцінки рішеннями органів місцевого самоврядування щодо 85 населених пунктів.

Органи місцевого самоврядування не укладали угоди на проведення нормативної грошової оцінки відносно 672 населених пунктів.

Довідково

Нормативна  грошова оцінка земельних ділянок використовується для  визначення  розміру  земельного  податку, державного мита при міні,  спадкуванні  (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та  другої  черги  за  законом  (як  випадків  спадкування ними за  законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом  представлення,  а  також  випадків спадкування власності, вартість якої  оподатковується  за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок  згідно  із  законом,  орендної  плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення  відкритих  спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.