20 липня відбулось розширене засідання колегії Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області. Це дало змогу познайомитися із підсумками роботи земельної служби області за І півріччя цього року, про що розповів в.о. начальника Головного управління Павло Боднар. У роботі розширеної колегії взяли участь керівники структурних та територіальних підрозділів Держгеокадастру Тернопільщини, державних підприємств «Центр ДЗК», «Інститут землеустрою», що належать до сфери управління Держгеокадастру. Також у роботі колегії брали участь представники центрального апарату Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, та громадськості.

«Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк постійно наголошує, що центри надання адміністративних послуг це, в першу чергу надання якісних послуг та максимум корисної інформації, роз`яснень громадянам», – відзначила Оксана Гармата, директор Департаменту забезпечення діяльності служби Держгеокадастру.

На засіданні розширеної колегії Головного управління, обговорили стан відкриття поземельних книг на земельні ділянки, які зареєстровані в Державному земельному кадастрі, але поземельні книги на які не відкриті, надання у власність земельних ділянок та про зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО, про стан продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за І півріччя 2016 року на території Тернопільської області та стан надання адміністративних послуг державними кадастровими реєстраторами через центри надання адміністративних послуг.

Так, відповідно до доведених обсягів виконання завдання територіальним органам Держгеокадастру Тернопільської області, слід відкрити 490,6 тис. Поземельних книг, – зазначила заступник начальника управління Державного земельного кадастру Наталя Олійник. – Загалом з моменту отримання відповідного доручення, Державні кадастрові реєстратори відкрили 451,7 тис. Поземельних книг або 92 % від доведених обсягів,  що відповідно ставить нашу область на 5 місце по Україні.

Також на колегії дано доручення виправити ситуацію керівникам  відділів Держгеокадастру у Тернопільському та Гусятинському районах до 29 серпня з відкриття поземельних книг.

Керівники територіальних органів Держгеокадастру у Тернопільській області активно поділились досвідом щодо виконаної роботи у І півріччі цього року.

Заступник начальника Управління землеустрою та охорони земель зазначив, що за три місяці фахівці Держгеокадастру області доповнили альбом –атлас зарезервованих земельних ділянок площею майже 900 гектарів. Тепер є змога  забезпечити учасників антитерористичної операції земельними ділянками. Нині загальна площа складає приблизно 4,5 тисяч гектарів.

Про продаж права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності на колегії Головного управління розповів начальник відділу ринку та оцінки земель Віталій Гагуа: – продали права оренди у звітному періоді на 87 земельних ділянок площею 985,6 га. Перебувають в стадії підготовки матеріали ще по 141 земельній ділянці сільськогосподарського призначення. З них: по 28 земельних ділянках опубліковані оголошення про проведення земельних торгів які відбудуться у липні місяці.  Аукціони відбудуться  у Шумському – 4, Борщівському – 4, Козівському – 7, Заліщицькому і – 2, Теребовлянському – 3, Бережанському – 7 та Зборівському районах – 1 земельна ділянка. На 113 земельних ділянок проводять виготовлення технічних документацій та нормативної грошової оцінки. Готуємо по 16 земельних ділянках відповідні угоди на підготовку лотів до продажу. Продаж права оренди пропонується лише на 7 років з стартовою ціною еквівалентною 8% нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

– У  першому півріччі 2016 року державні кадастрові реєстратори Держгеокадастру області прийняли  більше 36 тисяч заяв, що більше на 24% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, – зазначила керівник відділу реєстрації об’єктів державного земельного кадастру Управління державного земельного кадастру Олена Дирда. – Найбільше заяв у 2016 році опрацювали державні кадастрові реєстратори у Тернопільському (5026), Борщівському (2927),  та  Збаразькому районах (2652), найменше у Підгаєцькому (689), Шумському (1246) та Монастириському (1402) районах.

 

Підсумовуючи виступи члени колегії звернули увагу присутніх на належній взаємодії землевпорядної служби з органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, науковими і проектними установами і організаціями та правоохоронними органами.

З обговорених питань прийнято відповідні рішення і дано доручення щодо їх виконання.

 

DSC03314DSC03311DSC03316DSC03308DSC03323DSC03326