Віктор Мартинюк взяв участь у спільній нараді з питань організації заходів, спрямованих на виявлення та залучення резервів додаткових надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів, вирішення проблем легалізації землі та заробітної плати за участі начальника Головного управління ДФС в Тернопільській області Ігоря Комендата, голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степана Барни, заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Ігора Вонса та керівників райдержадміністрацій, районних рад, об’єднаних територіальних громад Кременецького, Збаразького, Підволочиського, Лановецького та Шумського районів.

      Як наголосив Степан Барна, ключовим напрямком наповнення місцевих бюджетів має бути збільшення відсоткової ставки на землю мінімум до 8%, при цьому термін оренди має становити щонайменше 7 років.

      За словами в. о. начальника Головного управління Віктора Мартинюка, одним з ефективних шляхів наповнення бюджетів органів місцевого самоврядування, відповідно територіальних громад, є продаж права оренди на земельні ділянки державної форми власності, сільськогосподарського призначення. Та поряд з тим, участі у підготовці аукціонів, від вибору земельної ділянки і до власне процесу проведення торгів, органи місцевого самоврядування або об’єднані територіальні громади в переважній їх більшості не беруть.

      Також, Віктор Мартинюк поінформував присутніх:


«Земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір оренди земельної ділянки з учасником (переможцем) торгів, який запропонував найвищу плату за користування земельною ділянкою, зафіксовану в ході проведення земельних торгів. Зокрема, у 2016 р. по Кременецькому, Збаразькому, Підволочиському, Лановецькому та Шумському районах всього було проведено 15 аукціонів. Для прикладу, по Збаразькому районі шляхом проведення аукціонів було продано право оренди на 17 земельних ділянок, загальна річна вартість становила 731 тис. гривень, при стартовій ціні 155 тис. гривень».


     Слід зазначити, що продаж права оренди має  безперечно велике позитивне значення для органів місцевого самоврядування. Це і покращення якісних характеристик ґрунтів земельних ділянок, які розташовані на територіях сільських рад, створення додаткових робочих місць для жителів населених пунктів, а також додаткові та немалі надходження коштів у місцеві бюджети від орендної плати.

 

      Так, для прикладу, у 2016 році таких коштів додатково надійшло в місцеві бюджети понад 6,6 млн. гривень. Вже у 2017 році, Головне управління своєю діяльністю,  в частині передачі в оренду земель сільськогосподарського призначення, забезпечило поступлень в місцеві бюджети  на 2,6 млн. гривень. Наголошуємо, що ці суми гарантовано будуть надходити у місцеві бюджети ще протягом 6  років, оскільки ділянки передаються в оренду на семирічний термін.

«Ефективність бюджетного процесу залежить від ролі та відповідальності усіх учасників – починаючи з планування, встановлення і затвердження ставок, поточного адміністрування і закінчуючи контролем за повнотою та своєчасністю сплати належних сум податків і зборів. Тому кожному із них треба проявити принципову позицію при виконанні своїх функцій та повноважень», – підсумував очільник Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.