12 липня 2017 року відбулося засідання технічної робочої групи за участю Представників місії продовольчої й сільськогосподарської організації ООН ФАО (Food and Agriculture Organization FAO), керівництва Держгеокадастру, представників Мінагрополітики, Держводагентства, науковців та землевласників, присвячене презентації проміжних результатів проекту з розробки процедури консолідації земель сільськогосподарського призначення в Україні.

    На засіданні експерти ФАО представили попередні результати техніко-економічних обґрунтувань процедур консолідації земель в експериментальних районах Фастівського Київської області та Білозерського Херсонської області.

   Також відбулася презентація звіту ФАО стосовно проблем та необхідних кроків для запровадження земельної консолідації в Україні. Учасники робочої групи розглянули ключові моменти, які стосуються законодавства про консолідацію земель, обговорили цілі впровадження консолідації земель в Україні, питання забезпечення спрощених та економічно ефективних процедур для затвердження проектів консолідації земель, реєстрації та впровадження плану перерозподілу земель, питання створення механізмів стимулювання консолідації земель в Україні.

Довідково

Продовольча й сільськогосподарська організація ООН ФАО (Food and Agriculture Organization FAO) – провідна установа, що займається проблемами розвитку сільських регіонів і сільськогосподарського виробництва в системі ООН.

    Проект ФАО з запровадження добровільної консолідації земель є частиною проекту технічної допомоги Міністерству аграрної політики та продовольства України у політиці підтримки сільського господарства, експорті продуктів садівництва та консолідації земель.

    На запит Держгеокадастру представники ФАО погодили проведення заходів в рамках пілотного Проекту для розробки процедури добровільної консолідації земель в Україні як інструмента для зменшення фрагментації і реалізації програм розвитку під керівництвом сільських громад. Проект передбачає відпрацювання процедур консолідації земель на прикладі експериментальних районів у Київській та Херсонській областях, де будуть сформовані організаційні та практичні підходи укрупнення ділянок. На базі цього дослідження буде розроблено детальний проект концептуальної записки для подальшого фінансування донорами повномасштабного пілотного проекту з земельної консолідації.

Фотогалерею заходу можна переглянути за посиланням