Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що на 5 листопада вже укладено 40 510 угод. Але є випадки, коли власник землі прагне її продати, але зробити цього не може.
— Із першого липня, відколи відкрився ринок земель сільгосппризначення, головне — вдалося реалізувати основоположне право кожного власника землі, а це — можливість громадян розпоряджатися своєю землею, — каже начальник головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Іван Кузь.
— Зокрема, на сьогодні укладено понад 400 угод щодо продажу земель сільськогосподарського призначення загальною площею 804 гектари, — розповідає Іван Іванович. — Середня ціна одного гектара згідно з угодами становить понад 30 тисяч гривень і демонструє динаміку до збільшення.
Та основною умовою, за якої можна укласти цивільно-правову угоду щодо земельної ділянки, є наявність актуальних відомостей про землю як об’єкта нерухомого майна, нагадує Кузь.
— Ідеться про те, що земельна ділянка має бути відображена на Публічній кадастровій карті. Більшість власників земельних паїв в області розуміють потенціал такого майна й відомості про їхні земельні ділянки актуалізовано та внесено у відповідні реєстри, — каже Іван Кузь. — І все ж, на території Тернопільської області залишається не відображеною в Державному земельному кадастрі інформація про понад 18 тисяч земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею понад 48 тисяч гектарів.
Іван Кузь звертає увагу на те, що, аби скористатися можливістю продати чи купити земельну ділянку, необхідно в першу чергу пересвідчитись про наявність відомостей про цей об’єкт цивільно-правової угоди в державному земельному кадастрі. Якщо такої відомості немає, ані продати, ані купити земельну ділянку не зможете.