Впродовж 2020 року державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Тернопільській області провели 1 222 перевірки дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 7 567 гектарів. За результатами проведених перевірок  видали 706 приписів щодо припинення порушень вимог земельного законодавства.

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державні інспектори склали 274 протоколи про адміністративні правопорушення та винесли постанови про накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів на загальну суму понад 90 тис.  гривень.

Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, становить 1,6 млн  гривень.

Разом з тим з початку поточного року фахівці провели планові заходи державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктами господарювання області вимог законодавства у сфері використання та охорони земель.

Крім того, державні інспектори Управління з контролю провели 61 перевірку щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, за результатами яких виявили 42 порушення вимог земельного законодавства. Видали 41 припис щодо припинення порушень вимог земельного законодавства. До адміністративної відповідальності притягнули 22 порушники земельного законодавства та накладено штрафів на суму понад 10 тис. грн. За результатами перевірок суб’єктів  господарювання, розрахований розмір шкоди, заподіяної територіальним громадам Тернопільщини внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) на суму 274 тис. гривень, з них більш як 80 тис. гривень сплачено порушниками у добровільному порядку.

Довідково

Планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) не пізніше 1 грудня року, що передує плановому. Внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб’єкта господарювання та виправлення технічних помилок.