З 1 січня 2021 року розпочалась щорічна кампанія черговий етап подання суб’єктами декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр), щорічних електронних декларацій за 2020 рік, які подаються до 1 квітня 2021 року, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».
Всім суб’єктам декларування необхідно завчасно перевірити термін дії та працездатність кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) для роботи з Реєстром, а також актуальність адреси своєї електронної поштової скриньки, вказаної під час реєстрації в електронному кабінеті та доступ до неї (на дану електронну пошту направляються повідомлення при роботі з Реєстром).
У разі, якщо виникають технічні проблеми під час роботи з Реєстром, чи інші загальні питання, пов’язані з роботою Реєстру, можна звернутись до служби технічної підтримки НАЗК на адресу електронної пошти [email protected] (тільки для технічних питань), за телефоном +38(044)200-06-94 (графік роботи технічної допомоги: понеділок – п’ятниця, з 9.00 до 18.00) або здійснити алгоритм дій, який розміщений на сайті НАЗК (https://nazk.gov.ua/uk/) у розділі «Меню» → «Рекомендації при роботі з реєстром» чи «Технічна допомога при заповненні».
Якщо термін дії кваліфікованого електронного підпису, отриманого у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг інформаційно-довідкового департаменту ДПС спливає, то можливо до його закінчення здійснити повторне (дистанційне) формування сертифікату за електронним запитом (продовжити термін дії власноруч) за наступним посиланням: https://acskidd.gov.ua/manage-certificates.
Також, слід звернути увагу на вірності написання ПІБ або ІПН у вкладці «Мій профіль» персонального кабінету (ПІБ обов’язково повинно бути вказано українською мовою та відповідно до паспорта). У разі виявлення розбіжностей необхідно звернутися до АЦСК, який вам видав КЕП.
Перед початком роботи з Реєстром декларацій слід переконатися у наявності усієї необхідної інформації для заповнення декларації, та врахувати зміни, пов’язані із застосуванням оновленого антикорупційного законодавства.
Окрім цього, для успішного і правильного заповнення декларації, рекомендовано додатково ознайомитися з роз’ясненнями щодо заповнення декларації, розміщеними на сайті НАЗК.
Сектор запобігання та виявлення корупції
Головного управління