Заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Валентина Бліщ під час пресконференції зазначила, що всі землевласники в тому числі й ті, які отримали ділянки у спадок, мають час та можливість перевірити наявність усіх необхідних документів. При цьому, варто звернути увагу на внесення усіх відомостей щодо наявних земель до Державного земельного кадастру. Для прикладу, коли спадкоємець не визначився зі своїми правами, в такому випадку необхідно, для застереження прав на землю, перевірити наявність документів у спадкодавців. Тому, громадянам слід звернути на це увагу та пересвідчитись чи внесено до Державного земельного кадастру відомості про земельну ділянку. Одним із найпростіших способів такої перевірки є наявність кадастрового номера ділянки. За допомогою якого на Публічній кадастровій карті можна простежити чи усе в порядку із ділянкою.
Нагадаємо, що 1 липня 2021 року набирає чинності закон про відкриття ринку землі. До набрання чинності законом, в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, що означає заборону будь-якого відчуження таких земель. Однак, не є забороненим користуватись землею сільськогосподарського призначення на умовах довгострокової оренди, емфітевзису, заповіту, застави, доручення, зміни цільового призначення ділянки, судового відчуження через борги, тощо.
Варто врахувати, що Згідно з пунктом 10 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр», усі державні акти, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цим Законом, є дійсними, не залежно від наявності чи відсутності кадастрового номера.