Ми із сусідами тривалий час не можемо знайти спільну мову щодо земельних наділів — наші городи межують. Свого часу їх розділяла стежка, яку ніхто не огороджував. Поступово сусіди підорювали. Ми не звертали на це уваги, поки вони не зайшли на нашу територію на значну відстань. Тепер поступатися не хочуть.Голова селищної ради відправляє нас до району,щоб виготовити документацію;,приїхали ,зробили зйомку,-голова говорить що це ми зробили для себе і що зйомка нічого не варта,тому що не було представника із селищної ради,ми вимушені ще раз визивати людей, які робили зйомку,але вони не їдуть тому що в селищній раді постійно відмовляють,мотивуючи тим,що їх немає на місці,голова сказав що він-порядки внас дома наводити не збирається,є для цього -СУД;хоча б прийшов і показав сусідові -кадастрову книгу,а то він вже посадив дуби(дубові колики)у нас на городі,зупинити його ми не можемо!Ми хочемо приватизувати цю ділянку,але хто допоможе відновити справедливість,ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!!!!!!!Дякую!!!!
олександр Гусятинський р-н.
19:31 28.04.2015
відповідь:У відповідності до положень статті 107 Земельного кодексу основою для відновлення меж є дані земельно-кадастрової документації. Разом з тим, у разі неможливості виявлення дійсних меж, їх встановлення здійснюється за фактичним використанням земельної ділянки. Якщо фактичне використання ділянки неможливо встановити, то кожному виділяється однакова за розміром частина спірної ділянки.
У випадках, коли в такий спосіб визначення меж не узгоджується з виявленими обставинами, зокрема з встановленими розмірами земельних ділянок, то межі визначаються з урахуванням цих обставин (наприклад, розміру земельних ділянок, приблизного місця проходження колишньої межі, встановленого показаннями свідків, рельєфу місцевості тощо).
Згідно Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженої наказом Держкомзему від 18.05.2010 №376, встановлення (відновлення) меж земельної ділянки здійснюється з метою визначення в натурі (на місцевості) метричних даних земельної ділянки, у тому числі місцеположення поворотних точок її меж та їх закріплення межовими знаками.
Слід також наголосити, що відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється при повній (частковій) втраті в натурі (на місцевості) межових знаків, їх пошкодженні, яке унеможливлює використання межових знаків, а також при розгляді земельних спорів між власниками (користувачами) суміжних земельних ділянок.
Межі земельної ділянки в натурі (на місцевості) закріплюються межовими знаками. Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем-розробником документації (з яким укладено договір на виконання вказаних робіт) у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноваженою ним (ними) особою, а також представників місцевої ради.
Оскільки спірна земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту, то згідно частини 3 статті 158 Земельного кодексу органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства. В іншому випадку, у разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування, органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, спір вирішується судом.