Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області звертає увагу громадян, органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій Тернопільської області на необхідності внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року та посвідчене відповідними державними актами та договорами оренди.
Радимо всім землевласникам та землекористувачам, які господарюють на своїй землі на підставі документів виданих до 2004 року перевірити статус своєї земельної ділянки на Публічній кадастровій карті. У разі, якщо ділянка відсутня на карті рекомендуємо Вам звернутись до розробників документації із землеустрою для замовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Якщо у Вас залишаються запитання Ви можете звернутись за консультаціями та довідками до найближчого підрозділу Держгеокадастру у Вашому регіоні.
Звертаємо Вашу увагу що державна реєстрація земельної ділянки не лише запобігатиме рейдерському захопленню землі та забезпечить належний захист Ваших прав, а й значно спростить процедури переоформлення земельної ділянки у майбутньому, що зекономить Вам та Вашим нащадкам час для повноцінного розпорядження землею. Адже при вчиненні будь-яких правочинів щодо земельних ділянок (продаж, дарування, передача в оренду, кредит під заставу земельної ділянки тощо) буде необхідна попередня держреєстрація з присвоєнням кадастрового номера. Як бонус, після здійснення держреєстрації, при майбутньому переоформленні, здійсненні правочинів щодо земельної ділянки, достатньо буде лише юридичних документів при зміні власника.
Довідково: відомості про земельні ділянки, що містяться в Державному земельному кадастрі України є відкритими та опубліковані в мережі інтернет на веб-сайті Публічна кадастрова карта (https://newmap.land.gov.ua). Відповідно власники та користувачі земельних ділянок право на які оформлено після 2004 року можуть переглянути та перевірити інформацію про земельну ділянку за допомогою сервісів Публічної кадастрової карти. Пошук земельної ділянки здійснюється за кадастровим номером або за місцезнаходженням земельної ділянки.
Кадастровий номер земельній ділянці присвоюється при здійсненні державної реєстрації земельної ділянки, автоматично, за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру.