З початку цього року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області здійснили планове дообстеження пунктів ДГМ 1-3 класу, які за результатами обстежень 2016-2018 років потребували інструментального розшуку. Обстежили 75 пунктів, з них: 52 – знайдено в задовільному стані; 17 – в незадовільному стані (знищення І моноліту), 4 – за наявними координатами не знайдено, 2 – втрачено.
За результатами обстеження фахівці склали відповідні картки та сфотографували обстежені пункти.
Спеціалісти Головного управління здійснюють періодичне обстеження пунктів ДГМ з метою установлення ступеня їх збереженості, фізичного стану й придатності для використання. У результаті проведених робіт виявлено, що більшість пунктів потребують відновлення, а інші, які є втраченими, потребують закладення.
Довідкове:
Систематичне обстеження та відновлення геодезичних пунктів здійснюється виконавцями геодезичних робіт на окремих територіях під час виконання топографо-геодезичних робіт, земельно-кадастрової зйомки, інженерно-геодезичних вишукувань, пов’язаних з використанням геодезичних пунктів.
Геодезичні пункти Державної геодезичної мережі України є державною власністю. Земельні ділянки, на яких розташовані геодезичні пункти, із смугою землі завширшки один метр уздовж меж геодезичних пунктів є охоронними зонами цих пунктів. В охоронних зонах заборонено: виконувати різні господарські роботи (складувати матеріали, утримувати худобу, розводити багаття та інше) і завдавати будь-якої шкоди геодезичним пунктам; виконувати роботи, що можуть негативно вплинути на стан геодезичних пунктів. Особи, винні у порушенні вимог щодо охорони геодезичних пунктів, несуть відповідальність згідно із законодавством.