Запитуєте — відповідаємо
Чи потрібно «робити» нову приватизацію?
Я — постійний читач газети «Вільне життя плюс», але звертаюся за допомогою уперше. У 1997 році я приватизував город — 60 сотих. Тепер мені кажуть, що та приватизація не дійсна — вимагають кадастрового номера. Чи потрібно «робити» нову приватизацію, чи ця дійсна?
Ваш постійний читач Михайло.
с. Буряківка,
Заліщицький район.
Земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. Тож другий раз приватизовувати земельну ділянку не потрібно.
Якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).
Розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на платній основі на умовах та в строк, що визначені договором з розробником такої документації із землеустрою.
Отже, п. Михайле, Ваші документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку, дійсні. Але очевидно, що земельна ділянка, якою Ви володієте, не внесена до Державного реєстру земель. Щоб внести її до реєстру, а це — необхідно, потрібно звернутися до землевпорядної організації для розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).