Впродовж січня 2020 року державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Тернопільській області провели 51 перевірку дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 377 гектара. За результатами проведених перевірок  виявили 41 порушення вимог земельного законодавства на загальній площі 358 гектара.

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державні інспектори склали 6 протоколів про адміністративні правопорушення, порушникам вручили 26 приписів про усунення порушень, винесли постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 3 740  гривень.

Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, становить 3 824 гривень.

Разом з тим з початку поточного року фахівці провели планові заходи державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктами господарювання області вимог законодавства у сфері використання та охорони земель.

За результатами проведених 15 перевірок, виявлено 14 порушень вчинених суб’єктами господарювання в процесі здійснення господарської діяльності. З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень, державні інспектори склали 3 протоколи про адміністративні правопорушення, порушникам вручили 5 приписів про усунення порушень, винесено 3 постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 2 295 гривень. Загальний розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок суб’єктами господарювання, становить 2 716  гривень.