На нараді в Головному управлінні з керівниками територіальних структурних підрозділів Держгеокадастру у Тернопільській області обговорили питання передачі земель державної власності сільськогосподарського призначення об’єднаним територіальним громадам в області.

   Перший заступник начальника Головного управління Віктор Білецький розповів присутнім, що згідно з розпорядженням Кабміну, з 1 лютого в Україні розпочався процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад. Таким чином, ОТГ вже можуть починати планувати свої території. Перша передача земель державної власності за межами населеного пункту відбудеться у лютому-березні цього року.

 Головному управлінню Держгеокадастру у Тернопільській області доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальну власність ОТГ.  До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними Головне управління Держгеокадастру здійснюватиме виключно за погодженням з  органом місцевого самоврядування відповідної громади, шляхом прийняття відповідного рішення, – зазначив Віктор Білецький.

 Перший заступник начальника підкреслив, що механізм дій буде прописаний в меморандумі, який підписуватимуть голови ОТГ та Головне управління.

 Учасники наради звернули увагу на формуванні земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності саме в межах, визначених перспективним планом формування територій громад. Обговорили питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності включених до переліку земельних ділянок державної власності права на які виставлено на земельні торги в комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

 Відповідно до затвердженого в Головному управлінні плану-графіку передачу земель об’єднаним територіальним громадам на території Тернопільської області планується завершити у листопаді нинішнього року.

Довідково

Уряд прийняв рішення щодо питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Розпорядженням доручається Держгеокадастру розпочати з 1 лютого 2018 року передачу усіх земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад, крім тих земельних ділянок, які не можуть бути передані у комунальну власність.

У випадку якщо земельні ділянки не сформовані, Держгеокадастру доручається забезпечити їх формування шляхом інвентаризації.

До передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність розпорядження землями сільськогосподарського призначення при передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність, здійснювати за погодженням з об’єднаними територіальними громадами та після прийняття ними рішення.

Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад дасть можливість чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю та стимулюватиме територіальні громади до їх добровільного об’єднання.