У 2018 році Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області підготовлено та  проведено 76 земельних аукціонів з продажу права оренди 317 земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення. Ділянки розташовані за межами населених пунктів загальною площею 2 926,8740 га.

  Стартовий розмір орендної плати по цих земельних ділянках склав – 3,98 млн грн. Всього за цей період продано право оренди на 212 земельних ділянок загальною площею понад 2 тисяч гектарів.

 В процесі проведення торгів анульовано результати по 6 земельних ділянках, у зв’язку з  несплатою переможцем в установлений строк належної суми за придбаний лот як того вимагає п.6 ст.138 Земельного кодексу України.

  Також, визнано торги на 99 земельним ділянкам такими, що не відбулися у зв’язку з наявністю лише одного учасника, відсутності учасників  торгів та лот знято з продажу.

   Місцеві бюджети  сільських рад на території яких продавалось таке право поповнились на  8,87 млн гривень від сплати річної орендної плати, за результатами реалізації права оренди на конкурентних засадах. Розмір орендної плати в результаті торгів зріс у 2,2 раза від стартової ціни.

  Середній розмір орендної плати по Тернопільській області переданих в оренду земель склав – 4,18 тис. грн/га.