З початку року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області здійснили 683 заходи державного контролю. В результаті здійснення яких виявили 509 порушень вимог земельного законодавства.

З метою усунення виявлених недодержань законодавства державні інспектори Держгеокадастру Тернопільщини видали 327 приписів, склали 105 протоколів про адміністративне правопорушення та винесли 105 постанов про накладення адміністративного стягнення. Накладено штрафів на суму 46 904 гривень з яких у добровільному порядку порушники сплатили більше як 32 тис. гривень. Стягнено в примусовому порядку органами Державної виконавчої служби – 13, 9 тисяч  гривень.

За результатами перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної територіальним громадам Тернопільщини внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) на суму 615 тис. гривень, з них більш як 375 тис. гривень сплачено порушниками у добровільному порядку.