Запитуєте — відповідаємо

Чи маю право на земельну частку (пай)?

Я пропрацював у колгоспі с. Бобулинці Бучацького району з 1965 по 1993 рік. Звільнили мене без мого відома за статею 38 КЗпП України «За власним бажанням», хоча заяви на звільнення я не писав. Маю орден «Знак пошани» і «Ветеран праці». При розподілі паїв мені не виділили земельної частки. На даний час розподіляють землі резерву (запасу). Чи маю право отримати земельний пай? До кого мені звернутися з клопотанням?

Богдан Петрович Жирівський,

с. Бобулинці Бучацького району.

На лист відповідає перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Віктор Білецький.

У відповідності до Указу Президента України від 08.08.1995 №720/95 «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.

Згідно статті 1 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» право особи на земельну частку (пай) може бути встановлено в судовому порядку.