У липні місяці цього року на Тернопільщині відбулося 15 електронних земельних аукціонів. На торги були виставлені права оренди 24 земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення розташованих за межами населених пунктів. Загальна площа яких понад 195 га. Стартовий розмір орендної плати по цих земельних ділянках — 247,32 тис. грн.

За результатами реалізації права оренди на конкурентних засадах місцеві бюджети сільських рад на території Борщівського, Бучацького, Гусятинського, Козівського та Монастириського районів, на території яких продавалось таке право, поповнились коштами від сплати річної орендної плати на 593,81 тис. гривень. Розмір орендної плати в результаті торгів зріс у 2 рази від стартової ціни.

Найвищий розмір річної орендної плати за результатами торгів зафіксований у Доброводівській сільській раді Монастириського району Тернопільської області – 105,01% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата склала 50,14 тис. грн (стартова ціна лота становила 3,82 тис. грн), з розрахунку 7,65 тис. грн за 1 га (річна орендна плата зросла у 13,2 раза).

— Завдяки організованим Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області земельним торгам місцеві ради отримують щорічний прибуток до бюджету від оренди земель державної власності, фактично не витрачаючи коштів, — повідомив начальник земельного відомства області Іван Кузь.

Довідкове

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».