З початку року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області провели 381 перевірку дотримання вимог земельного законодавства на площі 3 353 га. За результатами яких виявили 284 порушення вимог земельного законодавства на площі 2 680 га. Видали 159 приписів щодо припинення порушень вимог земельного законодавства, з яких виконано 9 на площі 21 га. До адміністративної відповідальності притягнено 39 порушників земельного законодавства та накладено штрафів на суму 15 951 грн, з яких добровільно сплачено 9 554 грн. Стягнено в примусовому порядку органами Державної виконавчої служби – 10 200 грн.

Нарахована шкода, заподіяна внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, в розмірі 200  474 грн. В добровільному порядку відшкодовано 71 497 грн.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони й використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.