33 об’єднаних територіальних громади Тернопільської області отримали, згідно наказів та актів приймання-передачі, понад 25 тисяч гектарів землі у комунальну власність.

 Головним управлінням Держгеокадастру передано земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам, інвентаризацію яких проведено на виконання розпорядження Уряду.

  За словами начальника Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Івана Кузя, об’єднані територіальні громади зможуть контролювати використання землі. Ініціювати питання про розірвання договорів з недобросовісними землекористувачами. Адже можливість розпоряджатися землею для об’єднаних територіальних громад – одне з ключових питань успішного проведення реформи децентралізації.

Довідково

1 січня Кабінет Міністрів України затвердив постанову про передачу землі у власність об’єднаних громад за межами населених пунктів. На засіданні Уряду прийнято Розпорядження  “Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад”. Держгеокадастру доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальні власність ОТГ.

12 лютого завершився процес підписання меморандумів  між Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області та 40 об’єднаними територіальними громадами про строки відведення землі. Це передбачено розпорядженням Уряду щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад за межами населених пунктів.

Загалом 40 ОТГ області відповідно до підписаних меморандумів отримають у комунальну власність 38 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів.